top of page

(перейти за посиланням)

Що таке новий коронавірус SARS-CoV-2 (2019-nCoV)?

 

     Новий коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

Симптоми

     У людини, інфікованої SARS-CoV-2, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

  • гарячка;

  • кашель;

  • задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів SARS-CoV-2 спричиняє запалення обох легень.

Чи є вакцина?

     Наразі немає вакцини для захисту від SARS-CoV-2. Найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу.

Чи є лікування?

 

     Не існує специфічного противірусного лікування від COVID-19. Люди, інфіковані новим коронавірусом, можуть звернутися по медичну допомогу, щоби полегшити симптоми.

 

Як захиститися від інфікування:

  • уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;

  • не торкайтеся обличчя немитими руками;

  • часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;

  • ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця;

  • уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

 

Як запобігти поширенню інфекції:

  • якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);

  • якщо ви відвідували країни, де зафіксовано випадки COVID-19, і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;

  • під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;

  • необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Ростити здорових дітей — це справжнє мистецтво, яке доводиться вдосконалювати все життя. Здоров'я дитини для її батьків становить головну турботу, а часом і тривогу. Навіть народився здоровим, дитина потребує постійного медичного нагляду, особливо в період раннього розвитку і в дошкільному віці. При цьому батьки дитини повинні бути захисниками його здоров'я і активними помічниками професійних медиків. 

   Однак для цього батькам необхідні певні знання про особливості розвитку дітей в різні вікові періоди, щоб у потрібний момент виявити ті чи інші ознаки захворювання.
   Не всі хвороби у дітей мають явні зовнішні ознаки і тому розпізнаються не відразу. Виявити причину походження конкретного захворювання у дитини може тільки лікар, індивідуально і скрупульозно, враховуючи різноманітні фактори, що сприяють зовнішнього прояву хвороби. Щоб попередити розвиток хвороби у вашої дитини, потрібно надати лікарю самі докладні відомості про свої спостереження за його розвитком і здоров'ям.

Простудні захворювання

   Мало хто з дітей 3-6 років не хворіє грипом та іншими гострими респіраторними захворюваннями (ГРЗ), які прийнято називати простудними.
   Більшість людей у виникненні простудного захворювання зазвичай звинувачують холод, вогкість, протяги, тому багато батьків намагаються дитини укутати тепліше і підвищити температуру в приміщенні.Але, на жаль, всі ці заходи не тільки не дають бажаного результату, а, навпаки, із-за цього дитина хворіє частіше. «Закутаний» дитина швидко перегрівається, потіє і, розстебнувши одяг, відразу переохлаждается.

   При цьому ще недостатньо сформована система імунного захисту організму дитини неадекватно реагує на зовнішні негативні впливи, тобто послаблює опірність з'являються інфекцій. Погана, холодна погода змушує дитину більше часу проводити у приміщенні, яке часто недостатньо провітрюється. Це, в свою чергу, створює сприятливі умови для розмноження мікробів і вірусів.

   Пік дитячих простудних захворювань традиційно припадає на зимовий період, але деякі віруси активні весь осінньо-зимово-весняний період. Тому, навіть якщо до осені вилікувати нежить і інші осередки інфекції, включаючи каріозні зуби, тонзиліт і аденоїди, вберегтися від нового захворювання буває нелегко. 

   Особливо складно це зробити, якщо в оточенні дитини вже є люди, хворі на вірусні захворювання.
   Найпоширеніші простудні захворювання у дітей — інфекції верхніх дихальних шляхів. Як правило, гострі респіраторні захворювання протікають відносно легко і не призводять до розвитку важких ускладнень, але тим не менш вимагають пильної уваги та оволодіння необхідними навичками по догляду за хворою дитиною, його лікування та попередження подальших захворювань.

   При температурі не вище 380С жарознижуючі засоби не потрібні (за винятком випадків судом). Для більшості дітей така температура нешкідлива, більш того, вона може мобілізувати захисні сили організму на боротьбу з інфекцією.

    Дитині в період хвороби необхідно включати в раціон харчування більше овочів і фруктів, особливо містять вітамін С. Це мандарини, апельсини, грейпфрути, лимони, журавлина, смородина, чорноплідна горобина. Дуже корисні соки, морси, компоти з фруктів.

   Багато батьків вважають, що застудженого дитини не можна купати. Насправді гаряча ванна — вельми ефективний засіб проти простуди. Важлива і чистота шкіри, так як через її пори виходять токсини. Тільки стежте за тим, щоб у квартирі було досить тепло, після водних процедур малюк не повинен переохолоджуватися.

bottom of page