Методичний кейс
З метою поглиблення знань педагогів з організації та змісту роботи з дітьми щодо формування безпечної поведінки в умовах воєнного стану спільно з КЗДО №215 КМР проведений методичний кейс для педагогів закладів дошкільної освіти Тернівського району «Безпечне освітнє середовище: сучасні виміри безпеки».
Під час диспуту вихователь-методист КЗДО №215 КМР Олена Сватко звернула увагу на нормативне поле щодо надання освітніх послуг в період воєнного стану. Вихователь-методист КЗДО №260 КМР Наталія Федоренко поділилася своїм досвідом щодо створення безпечного освітнього простору в закладі і наголосила на основних правилах безпеки для учасників освітнього процесу під час повітряної тривоги та правилах поведінки в тимчасовому укритті. Вихователь КЗДО №260 КМР Олена Акімочкіна представила досвід роботи щодо використання казок з дітьми з формування безпечної поведінки, а вихователі КЗДО №215 КМР Олена Парахіна і Тетяна Кравченко поділились досвідом з тем «Правила безпечної поведінки в цифровому середовищі» та «Налагодження взаємодії з батьками щодо реалізації права дитини на безпечні та нешкідливі умови виховання». Цікавий відеофільм «Діти і війна – відновлення на музичних заняттях» запропонувала музичний керівник КЗДО №215 КМР Ольга Сергієнко.
Під час заходу учасникам було надано практичні рекомендації щодо протидії небезпекам в цифровому середовищі та яким чином взаємодіяти з батьками і як музичні заняття можуть стати способом розслаблення дитини у стані нервового напруження та переспрямувати увагу дітей на позитивні явища.
Методичний воркшоп
25.10.2023 в онлайн-форматі на базі КЗДО №260 КМР відбувся методичний воркшоп «Розвиток природничо-екологічної компетентності дитини в освітньому процесі закладу дошкільної освіти та родинах вихованців» для педагогів закладів дошкільної освіти Тернівського району.
Про актуальність розвитку природничо-екологічної компетентності дошкільника як здатність дитини до доцільної поведінки в різних життєвих ситуаціях, що ґрунтується на емоційно-ціннісному ставленні до природи, знаннях її законів та формування у просторі пізнавальної, дослідницької, трудової, ігрової діяльності наголосила консультант КЗ «ЦПРПП» КМР Тетяна Марків.
На заході вихователем-методистом Наталією Федоренко було розкрито інваріантну складову Державного стандарту дошкільної освіти освітній напрям «Дитина в природному довкіллі». Т.Клімас, вихователь закладу, ознайомила педагогів з європейським досвідом з екологічного виховання, а також на заході був презентований досвід роботи закладу з використання нетрадиційних методів та форм роботи з дошкільниками і батьками з даного питання, а саме:
- створення картин з природного матеріалу в техніці «Ленд-арт»;
- виготовлення фіто-килимків з лікарських рослин;
- «оживлення картин» з овочів та фруктів;
- створення адвент-календаря;
- складання авторських екологічних казок та історій;
- використання рамок-шукачів та рамок-визначників в дослідницькій
діяльності та інші.
Вихователі: О.Харитончик, І.Черкасова, О.Акімочкіна, Н.Волошина, Л.Плоха, Т.Паніна запросили педагогів району у світлицю педагогічних ідей та знахідок.
Підсумки роботи були підведені у формі рефлексійної вправи «Раніше я …, а тепер…». Кожен учасник отримав рекомендації щодо впровадження сучасних форм та методів з екологічного виховання у практику роботи з
дітьми та батьками.
Засідання професійної спільноти вихователів старших груп
15 березня 2023 року для професійної спільноти вихователів старших груп району було проведено засідання у формі Калейдоскопу професійних знахідок на тему: «Мовленнєва готовність дошкільників як запорука успішного навчання в школі».
Досвідом роботи з проблеми «Казкотерапія в роботі з дошкільниками» поділилися педагоги закладів №260 Плоха Л.С. та 115 Сиротюк Л.В.
Вихователь ЗДО №235 Лопатіна О.П. презентувала досвід роботи «Розвиток мовлення старших дошкільників засобами Lego технологій».
Напрацюваннями з напрямку «Інтерактивні технології з розвитку мовлення дітей дошкільного віку» поділилися педагоги закладів №220 Сич І.С. та №260 Акімочкіна О.Б.
Вихователь ЗДО №260 Голуб Г.В. представила на огляд слухачів практичний досвід роботи під час дистанційного навчання з дітьми «Використання методів та прийомів ейдетики для розвитку уяви, мислення, мовлення дошкільників».
Вихователем-методистом Федоренко Н.Г. були надані рекомендації педагогам щодо покращення мовленнєвого розвитку старших дошкільників для успішного навчання в школі.
Засідання районної спільноти вихователів старших груп
28 листопада 2022 року у форматі онлайн було проведено районне засідання спільноти вихователів старших груп. В роботі спільноти взяли участь 26 педагогів Тернівського району.
До уваги учасників була представлена доповідь-презентація вихователя-методиста Федоренко Н.Г. «Дистанційне навчання – простір можливостей», в ході якої запропонувала корисні платформи та онлайн-сервіси для змішаного та дистанційного навчання дошкільників та ознайомила з нормативно-правовим забезпеченням з національно-патріотичного виховання дітей.
Досвідом роботи з ознайомлення з календарно-обрядовими традиціями жниварського циклу українців поділилися вихователі КЗДО №260 Харитончик О.О., Черкасова І.В., Плоха Л.І.
Цікавими та пізнавальними були майстер-класи «Плетемо «дідух» - шануємо рід», «Вінок для княгині», «Український народний обряд «Закосичення» та інтерактивні форми роботи «Міркувалки від жниварки», «Українське козацтво», «Покуховаримо».
За підсумками роботи були розроблені методичні рекомендації для педагогів щодо дистанційної роботи з дітьми старшого дошкільного віку з даного напряму.
Засідання районної спільноти вихователів старших груп
06 жовтня 2021 року у форматі онлайн відбулося перше засідання районної спільноти вихователів старших груп Тернівського району з проблеми "Сучасні підходи щодо формування готовності дитини до навчання у школі".
В ході теоретичної частини керівник спільноти, вихователь-методист Наталія Федоренко ознайомила слухачів з нормативно-правовими документами, за якими здійснюватиметься освітня робота ЗДО у 2021/2022 навчальному році.
Керівник спільноти Наталія Федоренко представила презентацію "Освітні програми як першоджерело до успішного виховання і розвитку дітей старшого дошкільного віку".
Педагоги Дошкілля разом з вчителем КЗШ №110 Наталією Журбою проаналізували, як готувати дитину до школи в умовах реформи НУШ.
В практичній частині вихователь старшої групи Світлана Сидоренко провела аналіз комплексної програми "Впевнений старт" та презентувала методичну літературу, яка рекомендована МОН України для роботи зі старшими дошкільниками.
Цікаво та доступно вихователі ЗДО №43 Маргарита Ухожанська та Дарья Рой презентували слухачам роботу гуртка "Грамотійко" (впровадження посібника "Азбука в картинках" Олександра Бінуа).
За підсумками роботи були розроблені методичні рекомендації для педагогів щодо роботи з дітьми старшого дошкільного віку.
Методичне об'єднання вихователів старших груп
07.05.2021р. відбулося чергове онлайн-засідання методичного об’єднання вихователів старших груп Тернівського району з проблеми «Реалізація завдань державного стандарту дошкільної освіти за освітньою лінією «Мовлення дитини». Заняття проведено на платформі Zoom.
Мета заходу - підвищення рівня проінформованості педагогів району щодо використання різних інноваційних методик та технологій для успішної реалізації завдань з розвитку мовлення дошкільників, розширення та уточнення теоретичних знань із зазначеної теми.
В ході теоретичної частини керівник методичного об'єднання, вихователь-медодист Федоренко Н.Г. ознайомила слухачів зі змінами в Державному стандарті дошкільної освіти, освітньої лінії "Мовлення дитини".
В практичній частині вихователі закладу: Голуб Г.В., Сидоренко С.А. та Сачковська К.Ю. поділилися досвідом роботи щодо використання мнемотехніки, карток Проппа, кубика Блума та кола Луллія в розвитку зв'язного мовлення старших дошкільників.
Вихователь Волошина Н.В. залучила педагогів до участі в інтеракивних онлайн-іграх та вправах "Дерево рішень", "Асоціативна квітка", "Що змінилося?".
Методоб'єднання пройшло в творчій та дружній атмосфері. Всі учасники отримали методичні рекомендації.
(перейти за посиланням)
Методичне об'єднання вихователів старших груп
17.02.2021р. відбулося онлайн-засідання методичного об’єднання вихователів старших груп Тернівського району з проблеми «Особливості формування життєвої компетентності сучасного дошкільника засобами ігрової діяльності». Заняття проведено на платформі Zoom.
В ході роботи були розглянуті питання щодо особливостей організації ігрової діяльності з дошкільниками за оновленим Базовим компонентом дошкільної освіти та програмою «Впевнений старт».
Разом з вихователями ЗДО №260 Черкасовою І.В., Плохою Л.С. та Пасічник Т.О. слухачі мали можливість проводити психолого-педагогічну експертизу іграшок.
Ділову гру "Вірю-не вірю" провела вихователь закладу Харитончик О.О.
Про організацію партнерської діяльності вихователя і дітей познайомила вихователь ЗДО №176 Сідлецька Т.О.
Педагоги дошкільних закладів району мали можливість переглянути в онлайн-режимі конструкторсько-будівельну гру "Будуємо місто самі" (вихователь Плахотник О.А.).
За підсумками роботи були розроблені методичні рекомендації для педагогів щодо організації та планування ігрової діяльності та батьків "Як потрібно вибирати іграшку для дитини".
(перейти за посиланням)
(перейти за посиланням)
(перейти за посиланням)
(перейти за посиланням)
(перейти за посиланням)
(перейти за посиланням)
Методичне об'єднання вихователів старших груп
30.10.2020р. відбулося засідання методичного об’єднання вихователів старших груп Тернівського району з проблеми «Погляд у майбутнє: реальні кроки для особистісного становлення і творчої самореалізації кожної дитини». Заняття проведено в онлайн режимі на платформі Zoom.
В роботі методичного об’єднання взяли участь Марків Т.В., консультант-куратор КЗ «ЦПРПП», вчитель 1-го класу КЗШ №110 Журба Н.А. та 19 вихователів закладів дошкільної освіти району.
В ході роботи були розглянуті питання щодо науково-методичного супроводу освітнього процесу, планування роботи з дітьми за оновленою програмою «Впевнений старт» та парціальною програмою «Дошкільнятам-освіта для сталого розвитку», які підготували вихователь-методист ЗДО №260 Федоренко Н.Г. та вихователі Паніна Т.В. та Акімочкіна О.Б.
Разом з вчителем КЗШ №110 Журбою Н.А. проаналізували шляхи наступності дошкільної та початкової ланок освіти в умовах Нової української школи.
Змістовним і цікавим був виступ практичного психолога закладу Скавінської-Абдал Аал Ю.В. на тему «Міжпівкульна синхронізація в роботі з дошкільниками».
При підведенні підсумків роботи були вироблені рекомендації для педагогів.
Шановні слухачі!
У зв'язку з карантинними обмеженнями засідання районного методичного об'єднання для вихователів старших груп проведено в онлайн - режимі
Пропоную звернути увагу на організацію партнерської взаємодії згідно листа МОН України "Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти
(перейти за посиланням)
PROсвіта в Україні та за її межами
(перейти за посиланням)
(перейти за посиланням)
(перейти за посиланням)
(перейти за посиланням)
З метою оцінювання роботи методичного об'єднання та визначення найактуальніших тем для наступних засідань в новому навчальному році просимо заповнити Анкету
(перейти за посиланням)
Засідання у Школі авторських ініціатив
27.02.2020 року на базі КЗ «ДНЗ (ясла-садок) №260» КМР проведено засідання у школі авторських ініціатив для вихователів старших груп району з проблеми: «Гра – перша сходинка у процесі соціалізації дитини».
Мета заходу – підвищити рівень знань та вмінь педагогів щодо організації ігрової діяльності дошкільників; презентувати досвід роботи вихователів закладу.
Вихователь-методист Федоренко Н.Г. залучила присутніх педагогів до участі у таких інтерактивних формах роботи: прес-реліз «Різновиди ігор», бліцопитування «Методи керівництва ігровою діяльністю».
Вихователь СНВК №218 Безверха К.В. поділилася досвідом роботи з використання «чердачних» іграшок або «іграшок-кофеюшок» в роботі з дітьми.
Вихователь ЗДО №260 Паніна Т.В. презентувала інноваційну методику використання ляльки-персони у вирішенні проблемних ситуацій в групі.
Учасники школи авторських ініціатив мали змогу ознайомитися з досвідом роботи організації конструкторсько-будівельних ігор в старшій групі у вихователя Копійки О.М. та досвідом проведення сюжетно-рольової гри у вихователя Харитончик О.О. (колективні перегляди ігор «Будуємо місто самі», «Подорож у минуле»).
За результатами роботи школи вихователям були надані рекомендації щодо організації та керівництва ігровою діяльністю дітей.
Методичне об'єднання
09.10.2019 року на базі КЗ «ДНЗ (ясла-садок) №260» КМР Тернівського району проведено методичне об’єднання вихователів старших груп з проблеми «Зміни у підходах дошкільної та початкової освіти щодо підготовки майбутніх першокласників в умовах НУШ».
На засіданні вихователь-методист Федоренко Н.Г, ознайомила слухачів з нормативними документами, завданнями обласного методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства» на V підсумковому етапі, плануванням роботи з дошкільниками та веденням ділової документації вихователя в старшій групі.
Вихователь Тирса О.В. провела аналіз програми «Впевнений старт» та презентувала методичну літературу, яка рекомендована МОН України для роботи зі старшими дошкільниками.
Змістовним був виступ Погонець Л.М., вчителя КЗШ №110, щодо роботи з першокласниками в умовах НУШ.
До інтерактивних вправ «Емоції в нашому тілі» та «Самоосвіта та самосаботаж» педагогів залучила практичний психолог Скавінська – Абдал Аал Ю.В.
Підсумки роботи були проведені у формі вправи «Директ мейл».
Слухачам були надані методичні рекомендації щодо роботи з дітьми старшого дошкільного віку в новому 2019/2020 навчальному році.
Методичне об'єднання «Шляхи вдосконалення логіко-математичної компетенції дошкільників в світлі вимог сьогодення»
23.04.2019 року на базі КЗ «ДНЗ (ясла-садок) №260» КМР проведено методичне об’єднання для вихователів старших груп на тему «Шляхи вдосконалення логіко-математичної компетенції дошкільників в світлі вимог сьогодення».
Відкрила засідання методоб’єднання Марків Т.В., методист ІМЦ.
Керівник методичного об’єднання Федоренко Н.Г. провела порівняльний аналіз вимог Базового компоненту дошкільної освіти та Державного стандарту початкової освіти.
Досвідом роботи з впровадження інноваційних методик логіко-математичного спрямування, а саме: використання мнемотаблиць та коректурних таблиць Н.Гавриш поділилися вихователі Голуб Г.В. та Акімочкіна О.Б.
До майстер-класу з проведення ранкових зустрічей математичного змісту слухачів залучила вихователь Харитончик О.О.
Досвідом своєї роботи з колегами поділилася вихователь КЗ «ДНЗ №211» Дуднік О.О.
За результатами роботи методичного об’єднання були вироблені рекомендації щодо взаємодії з дитиною у формуванні логіко-математичної компетенції.
Методичне об'єднання "Правова соціалізація дітей дошкільного віку"
21.02.2019р. відбулося засідання методичного об’єднання вихователів старших груп на тему "Правова соціалізація дітей дошкільного віку". В ході якого педагоги закладів району ділилися досвідом роботи з правового виховання. Слухачі мали можливість переглянути відкрите заняття педагога, що атестується у 2019 році, Акімочкіної О.Б.
Методоб’єднання для вихователів старших груп
22.10.2018р. на базі КЗ «ДНЗ (ясла-садок) №260» КМР проведено методичне об’єднання вихователів старших груп району на тему «Якісна дошкільна освіта – запорука успішної соціалізації особистості в умовах нової української школи».
В роботі методичного об’єднання взяли участь Марків Т.В., методист КЗ «ІМЦ» та вчитель 1-го класу КЗШ №110 Потрапелюк О.М.
В ході роботи були розглянуті питання науково-методичного супроводу освітнього процесу, планування роботи з дітьми та ведення ділової документації вихователя в старшій групі.
За допомогою інтерактивних вправ «Мікрофон», «Фішбоун», «Ключі», які підготувала вихователь-методист ДНЗ №260 Федоренко Н.Г., вдалося активізувати слухачів та проаналізувати шляхи наступності дошкільної та початкової ланок освіти в умовах Нової української школи.
Змістовним і цікавим був виступ Потрапелюк О.М., вчителя КЗШ №110 щодо нововведень в освітній процес першокласників.
Вихователі Сидоренко С.А. (ДНЗ №260) та Романова І.В. (ДНЗ №43) проаналізували програму «Впевнений старт» та презентували добірку літератури для дітей і батьків.
При підведенні підсумків роботи були вироблені рекомендації для педагогів.
Міський методичний форум
16.02.2017р. на базі КДНЗ №260 Тернівського району проведено методичний форум на тему «Творча гра як засіб соціалізації дитини» для завідувачів та вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів міста.
Учасники форуму мали можливість ознайомитись з матеріалами виставки «ЇЇ величність дитяча гра», де були представлені макети творчих режисерських ігор «Дитячий садок», «Макдональдз», «Кар’єр», «Цирк», «АЗС», «Фермерське господарство»; картотеки, моделі, перспективне планування сюжетно-рольових ігор для всіх вікових груп, а також іграшки та атрибути для ігор, виготовлені руками батьків.
Методичний форум відкрила методист КЗ ІМЦ Марків Т.В., яка підкреслила, що творча гра є важливим засобом соціалізації дітей. Робота форуму розпочалася з перегляду флешмобу «Что наша жизнь? Игра!» за участю дітей, який підготували музичні керівники Левченко Л.М., Ольшанська І.А.
Теоретичний блок «Пізнавальні віражі» складався з інтерактивних вправ «Давайте визначимось», «Мудрі цитати», «Педагогічне лото», «Мозковий штурм», які провела завідувач Куницька М.В.
Всі ці вправи сприяли активізації творчого потенціалу педагогів міста, спонукали їх знаходити нестандартні рішення проблем, пов’язаних з організацією творчих сюжетно-рольових ігор в дошкільному закладі.
Крім того був проведений аналіз думок та поглядів про сучасні ігри дітей вихователів міста, які взяли участь у форумі на сайті КЗ ІМЦ.
Разом з вихователями Тирсою О.В., Черкасовою І.В. учасники форуму навчились проводити психолого-педагогічну експертизу іграшок.
Під керівництвом вихователя-методиста Федоренко Н.Г. був проведений аналіз переглянутих сюжетно-рольових ігор: «День народження» (вихователь середньої групи Плоха Л.С.), «Школа» (вихователь старшої групи Копійка О.М.), «Подорож за кордон» (вихователь старшої групи Харитончик О.О.).
За підсумками роботи форуму були розроблені методичні рекомендації щодо використання творчих ігор в рамках роботи на ІІ етапі обласного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства.