top of page

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

   Працівники повинні дотримуватися на виробництві та в побуті вимоги пожежної безпеки, а також дотримуватися і підтримувати протипожежний режим.
     Виконувати правила безпеки при користуванні газовими приладами, предметами побутової хімії, проведення робіт з легкозаймистими і горючими рідинами, іншими небезпечними в пожежному відношенні речовинами, металами та обладнанням.
   У разі виявлення пожежі повідомити про нього у підрозділи пожежної охорони та вжити можливі заходи для порятунку людей, майна і гасіння пожежі; Першочерговим обов'язком кожного співробітника дитячого закладу є порятунок життя дітей при пожежі.
  Посадові особи та громадяни, які порушили вимоги пожежної безпеки, несуть відповідальність згідно з законодавством України. Евакуаційні проходи, виходи, коридори, тамбури і сходи не повинні захаращуватися будь-якими предметами і обладнанням. 

  Двері сходових кліток, коридорів, тамбурів і холів повинні мати ущільнення у притулах, і обладнані пристроями для самозакривання, які повинні постійно перебувати в справному стані.

Всі двері евакуаційних виходів мають відкриватися в напрямку виходу з будівлі і в період перебування дітей у приміщенні двері евакуаційних виходів замикати лише зсередини за допомогою легко відкриваються запорів.

     В  будівлі дитячого закладу забороняється:

• знімати дверні полотна в отворах, що з'єднують коридори зі сходовими клітками;

• залишати без нагляду ввімкнені електроприлади (за винятком холодильника), користуватися цими приладами без вогнетривких підставок;

• відігрівання замерзлих опалювальних водопровідних і каналізаційних труб відкритим вогнем;

• при проведенні святкових заходів (ялинок) запалювати в приміщенні різного виду феєрверки, бенгальські вогні, стеаринові свічки, гасити повністю світло в приміщенні, одягати дітей у костюми з вати, марлі, не просочені вогнезахисним складом.

    Територія та приміщення дитячого закладу повинні міститися в повній чистоті. Все сміття слід систематично виносити на спеціально відведену ділянку.  Взимку дороги, під'їзди та дахи пожежних гідрантів повинні систематично очищатися від снігу.

    У дитячому закладі кількість евакуаційних виходів з приміщень кожного поверху повинно бути не менше 2-х.  Проведення зварювальних робіт і інших небезпечних робіт у будівлі дитячого закладу може бути допущена тільки з дозвілу завідувача або особи, що її замінює.
    Нічний чергові персонал не має права йти з приміщення і території дитячого закладу. Палити, застосовувати відкритий вогонь, користуватися нагрівальними приладами, відволікатися від виконання своїх службових обов'язків.

                                                    Правила поведінки при пожежі


   Перший хто помітив пожежу або задимлення повинен повідомити завідувача, завідувача господарством,  який сповіщає всіх про те, що трапилося.
   Пожежну команду викликає перший, хто помітить пожежу та задимленні по телефону -101-, повідомляючи адресу дитячого закладу, що горить і хто повідомляє.
   Пожежну команду зустрічає та особа, яка викликала пожежну команду біля воріт на вулиці. Зустрічаючий  найкоротшим шляхом проводить прибулого начальника пожежної команди, інформує його про те, що загрожує дітям.
При гасінні пожежі треба прагнути не створювати протягів і сильного припливу повітря. Тому потрібно обмежити відкривання вікон  в гарячих приміщеннях. Як можна швидше знеструмити електропроводку, вимкнути рубильник.
    Одночасно з викликом пожежної команди і прийняття заходів з гасіння пожежі, необхідно приступити до підготовки, а в разі прямої загрози до безпосередньої евакуації дітей.

     Евакуацією дітей повинна керувати завідуюча дитячою установою або її заступник. Евакуація дітей проводиться в приміщенні найближчій від дитячого садка (будівля гуртожитку, школи).
    В першу чергу евакуювати дітей з тих приміщень, де в умовах виникнення пожежі найбільше загрожує небезпека їх життя. З верхніх поверхів першими виводяться діти молодших вікових груп.
Якщо сходи задимлені, потрібно розкрити вікно, щоб пропустити дим і дати приплив свіжого повітря, а двері, звідки йде дим, щільно закрита.
     Перш ніж увійти в палаюче приміщення, накрийтеся з головою мокрим покривалом, пальтом, плащем, шматком щільної тканини.
    Двері в задимленому приміщенні відкривати обережно, щоб уникнути спалаху полум'я від швидкого припливу свіжого повітря. В сильно задимленому приміщенні пересуватися поповзом або пригнувшись, для захисту від чадного газу дихати через вологу тканину. Якщо ви знайшли у палаючому приміщенні дитини, який не може сам пересуватися, накиньте на нього вологе простирадло або ковдру, закрийте ніс і рот вологою тканиною і виведіть у безпечне місце.

        Якщо на людині загорівся одяг необхідно накинути на нього мокре простирадло, ковдру, щільну тканину і щільно притисніть до тіла, щоб припинити доступ повітря і зупинити горіння. Не намагайтеся гасити одяг з допомогою вогнегасника, це може призвести до хімічного опіку.  Пошуки дітей у палаючій зоні припиняти лише в тому випадку, коли перевірені всі приміщення і точно встановлено, що там нікого немає.

bottom of page